Kumbulla shijon vetëm 15 minuta fitoren e madhe të Romës!

Fitore e veteranëve dhe sukses i spanjollëve, pati shumë komente për triumfin e verdhekuqve në Serinë A. Roma mundi 5-0 Beneventon në “Olimpiko” duke qenë edhe ajo jo larg kreut, ndërsa futbollistë me moshë të madhe shkëlqyen si Xheko, Mkitarian apo Pedro. Po ashtu, dy lojtarë nga Spanja si pikërisht Pedro apo Karles Perez i

Vazhdoni leximin →

Prezantimi i Kumbullës: Kur më kërkoi Roma nuk hezitova

Marash Kumbulla për një kohë të gjatë ishte shumë pranë kalimit te Lazio, por në fund 20 vjecari zgjodhi Romën. Ditën e prezantimit të tij, mbrojtësi i përfaqësueses shqiptare tregon për tratativat me verdhekuqtë. ‘Ishte dicka shumë e shpejtë, por ishte e lehtë për mua të zgjidhja-tha Kumbulla-gjithsesi më vjen keq që u largova nga

Vazhdoni leximin →

Roma gjen paratë e Kumbullës nga Çengiz Under!

Shqiptari mbërriti në kryeqytet që një ditë më parë dhe kaloi provat mjekësore, e pritet që menjëherë të jetë nën urdhërat e trajnerit Fonseka, për t’u bërë gati për Serinë A. Roma, ndërkaq, një pjesë të parave për transferimin e tij, i gjeti nga transferimi “në dalje” i turkut Çengiz Under, i cili do të

Vazhdoni leximin →