Sekreti i Çelsit, Konte zbuti “egërsirën” Diego Kosta

Çelësi fitoi edhe në transfertë kundër Midëllsboro dhe tashmë kryeson i vetëm Premier League. Por ajo që ka bërë më shumë përshtypje së fundi është përmirësimi i marrdhënieve të trajnerit Konte dhe sulmuesit kryesor, Diego Kosta, i cili nëse është i qetë, atëherë bëhet i papërmbajtshëm. Të gjithë e mbajnë mend, se si vetëm pak

Vazhdoni leximin →

Konte apo Diego Kosta, kush do ta fitojë luftën tek Çelsi?

Trajner futbolli do të thotë një nga profesionet më të vështirë në botës. Pavarësisht se futbolli quhet “më i rëndësishmi ndër gjërat e parëndësishme”, sërish në një sistem të ndërtuar mbi bazën e miliardave dhe të miliona tifozëve, presioni është i skajshëm. Antonio Konte e provoi edhe një herë shkallën e vështirësisë së punës, kur

Vazhdoni leximin →