Gëzohu Çelsi! Diego Kosta e Xhon Terri po kthehen të luajnë!

Sulmuesi kryesor dhe kapiteni nuk ishin, veçse Çelsi ia doli të fitonte thellë edhe pa ata. Tre gola shënuar ndaj Bornemuthit pa pësuar asnjë ishte përgjigja e skuadrës së Kontes ndaj dyshuesve, ndërsa gëzimi është shumë më i madh tani që dy lojtarët e rëndësishëm janë në prag të rikthimit. Periudha festive vazhdon dhe do të ketë edhe dy 90-minutësha të vështirë, veç Diego Kosta është i sigurt se do të jetë në formacion (vetëm po e ndali ndonjë dëmtim). Sulmuesi braziliano-spanjoll ishte i pezulluar. Xhon Terri po ashtu po punon fort, pasi ai ka qenë i dëmtuar, dhe beson se mund t’ia dalë. Trajneri Konte do të ketë edhe dy alternativa të rëndësishme në përballjen e radhës, në 31 dhjetor ndaj Stouk Sitit në “Stemford Brixh”.