Inter, 230 milionë Euro të ardhura nga sponsorët dhe të drejtat televizive

Pavarësisht efekti Covid, Inter ka mundur të regjistrojë të ardhura nga sponsorizimi dhe të drejtat televizive prej 230 milionë Eurosh në sezonin 2019/2020. Kjo është ajo që del nga bilanci financiar i 30 qershorit të Inter Media and Communication, kompania ku regjistrohen të ardhurat komerciale të klubit zikaltëe. Në mënyrë të detajuar, të dhënat janë

Vazhdoni leximin →

Inter, Lautaro Martinez: I detyrohen shumë Zanettit

Të mërkurën nis sezoni evropian  Interit dhe Lautaro Martinez foli për UEFA për Tripletën e zikaltërve që e përjetoi si një tifoz. ‘Kujtoj se e kam parë finalen e Ligës së Kampioneve në Argjentinë me familjen time-tregon Lautaro Martinez-ishte një fitore e rëndësishme për klubin dhe domëthënëse për ne, duke qenë se pjesë e tij

Vazhdoni leximin →

Lukaku: Dua të jap gjithcka për Interin

Për të përshkruar sezonin e parë të tij në Itali mjafton të nisesh nga shifrat; 23 gola në 36 ndeshje të Serie A dhe 7 në Europa league, kompeticioni ku u zgjodh si futbollisti më i mirë i sezonit. Romelu Lukaku ishte protagonist absolut në vitin e tij të parë te Inter. Antonio Conte e

Vazhdoni leximin →