Inter-Ikardi, përplasje kokë më kokë për të ardhmen

Rregulli numër 1 për transferimet në futboll është: “Mos forco kundërshtarin që ke pranë”. Pra, një yll nuk mund të largohet nga një skuadër për në një tjetër ekip brenda kampionatit. Mauro Ikardi dhe gruaja e tij, Uanda Nara, duan të bëjnë pikërisht këtë gjë, të largohen nga Interi për të shkuar tek Juventusi, veçse

Vazhdoni leximin →

Inter-Sancez; rishfaqet hipoteza e merkatos

Aleksis Sancez te Interi, është një hipotezë që është rishfaqur në zërat e merkatos. Agjenti i sulmuesit lkilian të cilin Interi e kërkoi edhe kur ishte pjesë e Udinezes e më pas e Barcelonës, përpara dhjetë ditësh ka qenë në Milano dhe mësohet se ka qenë në kontakte me drejtuesit e klubit milanez, por që

Vazhdoni leximin →

Ah Konte! Do t’i kthesh kurrizin Juventusit që të shkosh tek Interi?

“Sky Italia” bëri të ditur se Antonio Konte është pranë marrëveshjes me Interin, ndërkohë që kryesia e Juventusit, sikurse u njoftua, ka marrë vendimin për ndërprerjen e bashkëpunimit me trajnerin aktual, Masimo Alegri, dhe pritej që në stolin “bardhezi” të drejtimit të ulej ish-trajneri i përfaqësueses italiane, Juventusit dhe i Çelsit. Mediumi prestigjioz i lartpërmendur

Vazhdoni leximin →

E konfirmon Marota, Spaleti qëndron në stolin e Interit

Lucano Spaleti nuk do të largohet nga stoli i Interit. është vetë Administratori i Deleguar i klubit zikaltër, Bepe Marota që e konfirmoi në një intervistë për DAZN përpara sfidës me Udinezen që në fund u mbyll më barazimin 0-0. ‘Me Spaletin kemi një raport të shkëlqyer, nuk kemi asnjë motiv për t’u përplasur më

Vazhdoni leximin →

Inter, tifozët ende kundër Ikardit: Është i dëmshëm për grupin

‘Një futbollist me këtë lloj karakteri sipërfaqësoes, nuk mund të jetë pjesë e së ardhmes së Interit. Është i dëmshëm për grupin’-ky është mesazhi i tifozëve të Sektorit të Veriut të Interit i publikuar në rrjetin social Facebook nëpërmjet të cilit sulmonin sërish sulmuesin argjeninas. ‘Kërkuam ta shpjegonim në të gjitha gjuhët-shkruhej në mesazh i

Vazhdoni leximin →