Tirana, e dëshiruar për pak futboll…

Për t’i dhënë kuptim historisë edhe në moment të vështira, Tiranës së futbollit, gjithnjë e më shpesh i jemi drejtuar me përkëdheli “24 herë kampionët”, si ta kishte një mbiemër. Por për të kujtuar titullin e fundit duhet të kthehemi 10 vjet pas dhe që atëherë ka rezistuar pa u larguar nga fusha vetëm Tefik

Vazhdoni leximin →

Një zëvendësim “pas krahëve” përplas Ze Marinë me Halilin, por është pretekst

Nuk është mbushur ende viti që kur erdhi. Braziliani Ze Maria u prezantua qershorin e vitit të kaluar si trajner i Tiranës, por tani duket më larg se kurrë. Fjalët e bukura dhe komplimentet dypalëshe janë lënë pas, ndërsa aktualitet është largimi demonstrative i trajnerit nga stadium pikërisht pas fitores ndaj Pogradecit fundjavën e kaluar,

Vazhdoni leximin →

A do ta shpëtojnë Moxhi, Iulianon, dhe Merveil, Tiranën?!

Dy ngjarje tërheqin vëmendjen në futbollin shqiptar këto kohë. Së pari, që Partizani ka vendosur të ndërtojë një klub europian duke afruar një personalitet të madh (edhe pse të njollosur) si Luçiano Moxhi. Së dyti, që Tirana arriti më në fund të përfitonte një shumë të konsiderueshme parash nga transferimi i një lojtari, siç është

Vazhdoni leximin →

 Cili është “Pinoku” i vërtetë, presidenti Halili apo presidenti i presidentëve?

Kur tifozët e Tiranës kanë shpalosur banderolën  me “Pinokun”, që i zgjatej hunda  duke bërë ironi me presidentin e tyre Halili, sepse në ato momente, pikturuam me mendje një “Pinok” tjetër,  më të madh se ai që shikonim, që t’i ngjasonte sadopak presidentit Duka. Nëse  hunda e “Pinokut” të tifozëve bardheblu  pushtoi disa radhë në

Vazhdoni leximin →