Shvajnshtajger, një hero i vjetër gjerman i futbollit modern!

Jo një nga më të talentuarit, por padyshim një nga më të mëdhenjtë. Bastian Shvajnshtajger, personalitet i shquar i futbollit gjerman dhe botëror, i dha fund karrierës në moshën 35-vjeçare. Ish-mesfushori imponues lajmëroi tifozët me një mesazh në Tuiter, duke i falenderuar për mbështetjen gjatë gjithë karrierës, e duke treguar arsyet familjare dhe personale për

Vazhdoni leximin →

Gjermania, Lëv grumbullon Amirin, por nuk I ka numrin! Lojtari merr në telefon trajnerin

Vite më parë një spot I njohur publicitar recitonte thënien: ‘Një telefonatë të zgjat jetën’. Në rastin e Nadim Amirit një telefonatë ndoshta nuk I zgjati jetën, por karrierën, kjo për faktin se futbollisti I talentuar I Bajer Leverkusen për herë të parë grumbullohet nga Joakim Lëv në Kombëtaren A të Gjermanisë për ndeshjet kualifikuese

Vazhdoni leximin →