Akuza Modriçit për miliona, dhe vëllezërit Mamiç në burg, ç’ndodh në “fabrikën” e futbollit, Dinamo Zagreb?!

Nga Jugosllavia e dikurshme, klubi më i njohur mbetet Crvena Zvezda që fitoi Championsin, por pas 1991-it, “kreun e vendit” e ka zënë Dinamo e Zagrebit. Kroatët krijuan klubin më të aftë ballkanas për krijimin dhe grumbullimin e talenteve dhe për transferimin e tyre jashtë, duke “thithur” dhjetëra milionë euro, diçka që nuk e bëri

Vazhdoni leximin →

Seria e dytë e futbollit shqiptar, merkato dhe Liga që u kthye sërish në nocion

Përveç faktit që këtë rradhë pushimet e dimrit ishin jashtëzakonisht të shkurtëra, gjithçka tjetër e futbollit shqiptar do të jetë fotokopje e copave të kampionateve të luajtura në vitet e fundit. Fillimisht është premtuar një merkato e shëndetshme dhe pothuajse për të gjithë pjesëmarrësit në garë Europa është në pragun e portës. Ndërkohë që askush

Vazhdoni leximin →

Barça kualifikohet pa Mesin, e ardhmja lindi në … Kiev!

Në të njëjtën ditë kur Marko Van Basten e kritikonte argjentinasin legjendar se “është duke luajtur si pastiçier”, skuadra e këtij “pastiçieri” firmosi kualifikimin në turin e dytë të Championsit, me një fitore të madhe 4-0 në Kiev ndaj Dinamos vendase. Trajneri Ronaldo Kuman hodhi në fushë një formacion krejt të pazakonshëm pasi la në

Vazhdoni leximin →