Madhështori Cristiano Ronaldo, Championsi i 4-t i garanton Topin e Artë

Forca  është tek shifrat. Mund të përdoret fare mirë slogani i Golden State Warriors  për të përshkruar madhështinë e Cristiano Ronaldos. Një sërë rekordesh, golash vendimtarë e rikthejnë portugezin në çatinë e  Evropës dhe drejt trofeut të pestë të Topit të Artë. Ronaldo mbylli një vit legjeëndar teksa e pa veten të triumfojë në Ligën

Vazhdoni leximin →

Real Madrid e Cristiano Ronaldo kampionët e rrjeteve sociale; sa diferenca me Juventusin

Reali i Madridit ka fituar Champions Leaguen e rrjeteve sociale. Klubi spanjoll është dominues ndaj atij italian në këtë aspekt dhe sipas një sondazhi të kryer nga ‘Cuponation’ për këtë fitore të vecantë Realit i mjafton vetëm Cristiano Ronaldo. Reali i Madridit në total ka 743.4 milionë ndjekës në Facebook, Twitter e Instagram dhe vetëm

Vazhdoni leximin →