Inter-PSG, fate të kryqëzuara për Icardin dhe Cavanin

Paris Saint Germainin ushtron presion për Icardin dhe Interi për Cavanin. Zikaltrit janë përballë rrezikut  e humbjes së talentit Lautaro Martinez, të cilin Barcelona e dëshiron me cdo kusht. Kështu që për të plotësuar repartin e sulmit, Interi ka vendosur të hedhë sytë te urugajani I kampionëve të Francës që është drejt skadencës së kontratës

Vazhdoni leximin →

PSG, dështon kalimi I Cavanit te Atletico Madrid

Dështojnë përfundimisht bisedimet mes paris Saint Germainit dhe Atletico Madrid për transferimin e Edinson Cavanit në kryeqytetin spanjoll te Los Colchoneros. Sulmuesi uruguajan, kontrata e të cilit me kampionët e Francës skadon në muajin qershor të këtij viti, do të qënsdrojë në Paris deri në fund të sezonit, më pas ai do të jetë I

Vazhdoni leximin →

Më në fund paqe te PSG, Cavani: Janë gjëra që ndodhin

Më në fund duket se është vendosur paqja në dhomat e zhveshjes së Paris Saint Germain mes Neymar dhe Edinson Cavanit duke bërë që tensionet mes tyre të mbeten një kujtim i largët. Debatet për penalltinë që për pak sa nuk shkaktoi një sherr me grushta mes lojtarëve janë shuar përfundimisht dhe për këtë mendoi

Vazhdoni leximin →

Zgjidhja e PSG; Cavani ‘bëhet kurban’ për Neymar?

Edinson Cavani dhe Paris Saint Germain janë në krizë të plotë për shkak të Neymar. Uruguajani dhe braziliani tashmë kanë shkëputur cdo raport me njëri-tjetrin pavarësisht tentativave për pajtim të bëra nga lojtarët, trajneri dhe drejtuesit e klubit parizien. Sipas asaj që publikohet në median franceze, Cavan është kthyer në një problem për skuadrën edhe

Vazhdoni leximin →

Cavani-Neymar; lufta është e hapur; e gjitha për 1 milion Euro?

Janë shokë skuadre, por ‘armiq të betuar’; Edinson Cavani e Neymar tashmë duket se e urrejnë njëri-tjetrin. Debatet për penalltinë në ndeshjen me Lyonin nuk u lanë në fushën e lojës por dolën edhe jashtë saj, në dhomate zhveshjes.E përditshmja ‘L’Equipe’ në artikullin e saj të titulluar ‘Përplasja’ flet për Cavanin e irrituar që u

Vazhdoni leximin →