Ansu Fati preferon U21 dhe El Clasico kundrejt Botërorit U17

Federata Spanjolle e Futbollit dhe Barcelona kanë nisur bisedimet mes tyre për të gjetur mënyrën e aktivizimit të Ansu Fati me kombëtaren Iberike. Futbollisti, që u përfshi në listën paraprake të Spanjës U17 nga trajneri David Gordo për Botërorin e kësaj grupmoshe, mund të mos jetë në listën përfundimtare të kësaj skuadre, por mund të

Vazhdoni leximin →

Prapaskenat e cështjes Neymar: Rakitic e Todibo pranuan PSG, por jo Dembele

Barcelona dhe Paris Sën zhermen vazhdojnë bisedimet mes tyre për të zhbllokuar cështjen e kthimit të Nejmar në Camp Nou. Sipas asaj që publikohet te e përditshmja franceze ‘L’Equipe’, 2 prej futbollistëve që ishin të përfshirë në këto tratativa e kishin pranuar kalimin te kampionët e Francës për t’u shkëmbyer me sulmuesin brazilian. Bëhet fjalë

Vazhdoni leximin →

Lajm “bombë” nga Italia: Modriçi po bisedon me Milanin!

Gazetari i njohur italian i “Skaj Sportit”, Xhanluka di Marcio, lançoi një “bombë’” të vërtetë, duke bërë të ditur se Milani ka nisur bisedimet me Luka Modriçin. Sipas tij, ditët e fundit në zyrat e Milanit është parë agjenti Vllado Lemiç qëështë menaxheri i mesfushorit kroat dhe të dyja palët kanë biseduar për transferimin eventual

Vazhdoni leximin →

PSG ul sërish pretendimet e tij për Nejmar; tani do 200 mln Euro dhe një futbollist

Barcelona është gjithnjë e më pranë Nejmarit. Paris Sën Zhermeni uli sërish pretendimet e tij për kartonin e futbollistit dhe kjo falë nderhyrjes së agjentëve Pini Zahavi e Kia Xhorabcian që arritën të bindën drejtuesit e kampionëve të Francës të ndërmarrin një veprim të tillë. Mësohet se tashmë Paris Sën Zhermen kërkon 200 milionë Euro,

Vazhdoni leximin →