Festa e Pedros në Barcelonë; 4000 Euro pije dhe shumë kërcim

Pedro Rodriguez vihet në shënjestrën e kritikave të tifozëve të Chelseat. Sulmuesi spanjoll I Bluve të Londrës pas barazimit 2-2 me Leicester ditën e shtunë, ku ai nuk la gjurmë, fluturoi menjëherë drejt Barcelonës për të qenë I pranishëm në një festë të organizuar në një local shumë të njohur  në Cornella de Llobregat. Pedro

Vazhdoni leximin →

MotoGP në Barcelonë, Markez fiton pas kaosit

Mark Markez fiton në ndalesën e radhës së Botërorit të MotoGP në Barcelonë duke regjistruar suksesin e 4 sezonal. Në pistën e Montmelosë piloti spanjoll i Hondës mori një fitore me peshë që e lejon atë që të bëjë një tjetër hap të rëndësishëm drejt titullit të radhës në këtë kampionat. Ishte një fitore që

Vazhdoni leximin →

Shakira dhe kërcimi i saj sensual në bikini

Përpara pak ditësh pamë Shakirën që u ngjit sërish në skenë teksa shkëlqeu në koncertin e Alehandro Sanz në Barcelonë. Gjatë këtij spektakli, njerëzit filluan të harronin muzikën duke e përqendruar vëmendjen të këngëtarja kolumbiane, pasi shumë persona filluan të ngrenë dyshime për një shtatzëni të tretë të mundshme të Shakirës. Por pa thënë asnjë

Vazhdoni leximin →

Shakira dhe Pike; sa të ëmbël në mes të rrugës!

Lidhja e dashurisë mes Xherard Pike dhe Shakirës është gjithnjë në qendër të vëmendjes me dy personalitetet e sportit dhe muzikës që janë kthyer në ciftin më mediatik. E megjithatë kjo nuk e pengon qendërmbrojtësin e Barcelonës dhe këngëtaren kolumbiane që të bëjnë një jetë normale, larg zërave gossip që i rrethojnë. Këtë e tregojnë

Vazhdoni leximin →

Formula 1, Ferrari paska 5 arsye për fitoren në Spanjë!

Një gazetë gjermane, natyrshëm, do t’i hedhë sytë më shumë tek Sebastian Fetel, gjithnjë kur shkruan për Ferrarin. Gazeta “Bild” tregohet shumë optimiste për katër herë kampionin e botës dhe shanset e tij për fitore në Çmimin e Madh të Spanjës në Formula 1, këtë të diel. E përditshmja bulevardeske rreshton 5 arsye që, sipas

Vazhdoni leximin →

MotoGP, perseri Lorenzo; fiton edhe ne Barcelone

Horhe Lorenzo duket se po mesohet me fitoret. Piloti spanjoll i Dukatit shkelqeu serish ne kampionatin e MotoGP, kete radhe me shtepine e tij ne Spanje, ne Çmimin e Madh te Barcelones duke perseritur suksesin e gares se meparshme te arritur ne Muxhelo. Lorenzo qe e nisi garen nga pole position, e dominoi totalisht garen

Vazhdoni leximin →