Bild: Bayern nuk do të blejë kartonin e Coutinhos

Philipe Coutinho duket se është i destinuar të kthehet te Barcelona. bayerni i Mynihut nuk ka ndëmend të blejë kartonin e brazilianit në fund të sezonin, një lajm ky që u publikua nga e përditshmja gjermane ‘Bild’. Coutinho që në 4 ndeshjet e fundit të luajtur me bavarezët ka fituar, po i realizon pritshmëritë e

Vazhdoni leximin →

Investimi i Griezmann; krijon skuadër ‘eSports’ me të vëllanë

Videolojërat janë në modë, por më shumë janë ato ‘eSports’. Shumë prej sportistëve kanë vendosur të investojnë në këtë lloj kompeticioni. Vetëm përpara pak ditësh, Dani Parejo konfirmoi në programin  ‘La Resistencia se kishte investuar në krijimin e një skuadre eSports së  bashku me Alvaro Moratën dhe Alex Abrines. tani është një tjetër futbollist që

Vazhdoni leximin →

Saviola flet si një ‘ish’: Te Sevija e Barcelona, moment të paharrueshme, ndërsa te Reali luajta pak

Është argjentinas dhe ka veshur fanelat e klubeve më të mira spanjolle; Barcelona, Real Madriod e Sevija. Bëhet fjalë për Havier Saviolën që tani luan minifutboll, por që nuk e harron eksperiencën e tij në La Liga me uniformat e skuadrave më prestigjioze Në një intervistë për të përditshmen ‘Marca’, Saviola kujtoi disa momente që

Vazhdoni leximin →

Setien e nis punën me Barcelonën e tij në … restorant!

Tri ditë para “vaftisjes” në zjarrin e La Ligës, Kike Setien vendosi të bëntë një lëvizje bashkuese tek skuadra e tij e re, Barcelona. Trajneri “i pikuar nga qielli” i ftoi futbollistët në një darkë të përbashkët, shenjë kjo e respektit, e vlerësimit dhe e lidhjes që duhet të kenë të gjithë me njëri-tjetrin. Me

Vazhdoni leximin →