Momenti i kafesë së Messit me Agueron në…gjumë

Lionel Messi dhe Kun Aguero janë miq të ngushtë prej kohësh. Janë njohur gjatë grumbullimeve me përfaqësuesen argjentinase dhe nuk janë ndarë kurrë. Ndonjëherë ata shfaqen si fëmijë edhe pse në të vërtetë janë dy yje të futbollit botëror. është ky rasti, kur sulmuesi i Barcelonës postoi për miliona fansat e tij një foto me

Vazhdoni leximin →

Lojtari i vitit në Angli; Aguero dhe Hazard mes pretendentëve

Sezoni në Premier League po shkon drejt fundit dhe tashmë kanë filluar të konfigurohen ata që do garojnë për cmimin e Futbollistit të Vitit në Angli. Kandidatët për këtë garë janë Van Dajk, Mane, Sterling, Hazard, Aguero, Sterling dhe Bernardo Silva, një përcaktim që erdhi nga Sindikata e Futbollistëve Profesionistë(PFA) në Angli. Vitin e kaluar

Vazhdoni leximin →