Frikë në Dubai, atletja paralimpike humb ndjenjat nga I nxehti

Shfaqen momente të frikës së madhe në Botërorin e para Atletikës që po zhvillohet në Dubai. Gjatë garës finale të 400 m T11, Juliani Ngleja Moko që përfaqëson Angolën u ndje keq dhe humbi ndjenjat për shkak të të nxehtit, temperatura ishte 30 gradë, ndërsa lagështira 80%.

Ndihma në drejtim të saj ishte e menjëhershme dhe Moko u largua nga pista në karrike me rrota duke marrë freskimin me ujë të ftohtë.

Sfidanti.al