Edhe MotoGP është virtuale; sfidë Rossi Marquez në Mugello

Pas Formula 1 edhe  MotoGP do të nisë sezonin në mënyrë virtuale. Pilotët të dielën  e 29 marsit kanë sfidën e tyre në Playstation në Cmimin e Madh virtual të eSports në cirkuitin e Mugellos. Dueli që pritet më shumë është ai mes Valentino Rossit dhe Marc Marquez, por nuk duhen nënvlerësuar as Maverick Viñales, Fabio Quartararo, Francesco Bagnaia e Alex Rins, që do të jenë disa prej pjesëmarrësve në këtë garë  e cila do të ketë vetëm 6 xhiro.

Sfidanti.al