Cmenduri në Hokej; zgjidhet lojtari më I mirë, merr një kallashnikov si cmim

Cudia ndodh ne kampionatin rus të Hokejit dhe më konkretisht në ndeshjen e divizionit të Dytë mes Izhstal Izhevsk dhe Shelmet. Bëhet fjalë për portierin Saveli Kononov  I cili pësoi vetëm 2 gola në 36 gjuajtje që erdhën në drejtim të portës së tij duke u shpallur edhe lojtari më I mirë.

Pikërisht këtu qëndron cudia, shokët e skuadrës së tij I dedikuan Kononov një trofe të vecantë për këtë cmim teksa në momentin që ai hyri në dhomat e zhveshjes, I dorëzuan ati një kallashnikov AK-47, që është arma e zjarrit më e përhapur në botë.

Sfidanti.al