Roberta Pedreli eshte ‘Sabrina Ferili’ e re; ja si e feston fitoren e Romes ndaj Barcelones

Aktorja italiane Sabrina Ferili njihet si nje tifoze e flakte e Romes dhe shpesh eshte perkufizuar si ‘kumbara’ e verdhekuqve. Por duket se asaj i bashkohet nje tjeter bukuroshe dhe behet fjale per Roberta Pedreli. Edhe kjo e fundit nje bukuroshe nuk e ka fshehur admirimin per skuadren e Di Françeskos.

Madje ajo e festoi kualifikimin e Romes ne gjysmefinale te Liges se Kampioneve pasi eliminoi Barcelonen. ‘Roma, nje mbremje perrallash-ishte shprehur show girl italiane e cila eshte protagoniste ne programin e Teleroma TV, ‘Processo dei Tifosi’ si dhe ne Radio Italia anni 60. Por ajo shkelqen shume edhe ne rrjetet sociale teksa ka bere te ‘çmenden’ te gjithe ndjekesit e saj.

Sfidanti.al