Rakitic injorohet nga Valverde; bashkëshortja I del në mbrojtje

Ivan Rakitic kohët e fundit duket se është kthyer në një lojtar të padukshëm te Barcelona në këtë fillim sezoni. Trajneri Ernesto Valverde duket se e ka injoruar krejtësisht mesfushorin kroat dhe nuk e ka përfshirë në skuadër. Ajo që I del në mbrojtje futbollistit, ëstë pikërisht bashkëshortja e tij, Rakel mauri nëpërmjet një postimi në profilin e saj në rrjetin Instagram.

‘Pavarësisht gjithckaje, mos I ul krahët, je një shembull I konstancës, urtësisë dhe profesionalizmit. Për këtë të dua, je një njeri I mrekullueshëm dhe këtë askush nuk mund ta ndryshojë-shkruante Rakel Mauri në postimin e saj.

Sfidanti.al