Napoli, festë e dyfishtë në Ischia; me Kupën e Italisë si ‘special guest’

Napoli përjetoi një festë të dyfishtë. Në një resort në Ischia në fakt u zhvillua festa e ditëlindjes së Koulibaly ku ishte një i ftuar i vecante; trofeu u Kupës së Italisë. Në këtë event morën pjesë të gjithë anëtarët e skuadrës së Napoli mes të cilëve ishin edhe Allan, Callejon, Fabian, Ghoulan, ospina dhe Mertens.

Në mbrëmjen e së mërkurës në 17 qershor, në Olimpico të Romës, Napoli arriti të fitojë ndaj Juventusit të Cristiano Ronaldos në finalen e Kupës së Italisë duke u treguar shumë më i saktë në gjuajtjet e 11 metërshave duke përsëritur suksesin e finales së Kupës së Italisë të vitit 2012.

Sfidanti.al