Maradona behet serish gjysh; vjen ne jete femija i djalit te tij

Diego Armando Maradona behet gjysh per te dyten here. Pas Benxhaminit te lindur nga lidhja e vajzes se tij me sulmuesin Serhio Aguero, erdhi ne jete Diego Matias, femija i djalit te tij Diego Armando Maradona Jr dhe bashkeshortes Nuncia.

‘Po ju them se erdhi ne jete nipi im Diego Matias Maradona. Peshon 3.5 kg dhe eshte shume i bukur. Do t’i gezohem  ashtu sikurse nuk bera me djalin tim Diego Jr-shkruante legjenda e futbollit argjentinas ne rrjetet sociale.

‘Lindi Diego Matias Maradona-shkruante Maradona Jr ne rrjetet sociale-peshon 3.480 kg dhe eshte mire ashtu sikurse edhe nena e tij. Babai tani do filloje te nderroje bebelinat me te’.

Diego armando Jr eshte djali i lindur nga lidhja e El Pibe De Oros dhe  lojtares se futbollit te plazhit Kristiana Sinagra.

Sfidanti.al