Fanelat e Boterorit; ne Spanje preferojne ate te…Frances

Fanela e perfaqesueses franceze ne Boterorin 2018 eshte ajo qe pelqehet me shume nga tifozet ne Spanje. Kjo eshte ajo qe rezulton nga nje sondazh i kryer nga e perditshmja AS nepermjet portalit te tij, nje votim ku moren pjese 25 000 votues qe dhane preferencat e tyre per 20 fanelat e prezantuara deri tani nga perfaqesueset pjesemarrese.

Sondazhi ka nisur diten e merkure dhe deri ne pasditen e se shtunes, Franca ishte ne krye me 3400 vota e ndjekur ne vendin e dyte nga fanela e skuadres kampione te botes me 3300 vota, ndersa podiumin e ploteso  fanela e Spanjes me 2600 vota. Klasifilimi vijon me fanelen e Nigerise, Islandes dhe Argjentines.

Ne dhjteshen e fanelave me te pelqyera me sondazhin e AS deri ne pasditen e se shtumes jane edhe ato te Portugalise, Kroacise, Brazilit dhe Anglise.

Sfidanti.al