Tjeter tragjedi ne futboll, tani ne France, shuhet 19 vjeçari Tomas Rodrigez

Futbolli tronditet nga nje tjeter tragjedi e ngjashmeme ate te Davide Astorit. Kete radhe ngjarja e rende ndodhi ne France ne Ligen e Dyte Franceze. 19 vjeçari Tomas Rodriguez i skuadres se Tur nderroi jete teksa flinte ne akademine e klubit. Lajmi u konfirmua nga vete klubi transalpin nepermjet nje komunikate per shtyp. Tomas Rodrigez nderroi jete ne mesnaten e se enjtes dhe ende nuk dihen shkaqet e vdekjes se tij.

Sipas te perditshmes L’Equipe’, Liga franceze vendosi qe te shtyje ndeshjen mes Tur e Valensien e parashikuar qe te zhvillohej kete te premte. Ndersa ne te fjitha ndeshjet e Ligue 1 e ato ge Ligue 2 do te mbahet 1 minute heshtje.

Sfidanti.al