Drejt Juventus-Milan; Allianz Stadium, tabuja e kuqezinjve

Nga Gatuzo te Gatuzo. Shpresa e Milanit per te fituar ne Torino ndaj Juventusit qendron te emri i trajnerit te tij qe eshte i fundit qe ka mundur te thyej Juven me kuqezijte ne shtepine e zonjes se vjeter, diçka qe la ndodhur ne vitin e larget 2011.

Ne ate kohe luhej ne Stadiumin Olimpik te Torinos dhe Juventusi ende nuk e kishte ndertuar stadiumin e tij. 1-0 fitoi Milani kete ndeshjr dhe golin e shenoi Gatuzo, nderkohe qe ne stolin e kuqezinjve ishte Masimiliano Alegri me te cilin Milaji fitoi edhe kampionatin ne fundin e atij sezoni.

Qe nga ajo dite jane zhvilluar 9 ndeshje ne fushen e Juventusit ndaj Milanit, 8 nga te cilat i ka fituar Juventusi.

Sfidanti.al