Bakari Sanja mbyll sytë e befason, nënshkruan me Beneventon!

Media italiane e befasoi opinionin publik me lajmin se mbrojtësi i djathtë francez, Bakari Sanja, ka nënshkruar kontratë me ekipin e Serisë A, Benevento, që, sikurse duhet, zë vendin e fundit në tabelën e klasifikimit të kampionatit italian. Ish-futbollisti as i Arsenalit dhe i Mançester Sitit ka mbetur pa klub, kështu që, mbas përfundimit të sezonit dimëror të transferimeve, vendosi që të luajë në Serinë A me Beneventon.

Sanja, në fakt, ka pasur oferta nga Turqia dhe Katari, por ai prefereoi që të luajë në Itali, duke nënshkruar kontratë me klubin e lartpërmendur të vogël italian.

Sfidanti.a.