Ronaldinho, klasi nuk mjafton; dyshja vrasës-grabitës fiton sfidën

Ronaldinho vazhdon të jetë në burg në Paraguaj ku ai hyri me pasaportë false, megjithatë kjo nuk ia ka hequr dëshirën për t’u argëtuar me topin dhe për të treguar të gjithë klasin e tij ish futbollistit 40 vjecar. Por këtë radhë talenti I tij I madh nuk e ndihmoi Ronaldinhon për të fituar sfidën në foot-volley në lojën dyshe me një të burgosur tjetër kundër dy ish policëve që ishin dënuar me burg në Paraguaj për vjedhje dhe vrasje me këta të fundit që mund të krenohen për dicka, fitoren ndaj një ylli si Ronaldinho.

Sfidanti.al