Pretendimi i De Geas; kerkon page me te larte se Pogba qe te rinovoje

David De Gea ende nuk e ka vendosur se cila do te jete skuadra e tij ne sezonin e ardhshem, por duket se i ka te qarta pretendimet e tij. Sipas asaj qe publikohet ne median britanike, portieri spanjoll kerkon qe ekipi i cili deshiron sherbimet e tij duhet t’i ofroje nje page te majme.

Sipas tabloidit ‘The Sun’, De Gea do te kerkoje qe Mançester Junajtid t’i garantoje nje page te njejte me ate te Sanchez qe te rinovoje kontraten, me kilianin qe eshte lojtari me i paguar te Djajte e Kuq.

Gjithnje sipas ‘The Sun’, De Gea kerkon nje page prej 20 milione Euro ne sezon, shifer e njejte me ate te Sançez dhe 3 milione me e larte se paga e Pogbase, diçka qe do te ishte mese e merituar duke pare rendimentin qe spanjolli e francezi kane shfaqur ne fushen e lojes.

Shifra e pretenduar nga De Gea eshte 9 milione Euro me e larte se ajo qe portieri perfiton aktualisht dhe te Mançester Junajtid duhet te merret vendimi nese do ta mbajne ate qe konsiderohet si portieri me i mire ne bote apo ta transferojne me nje vlere prej 9 shifrash.

Sfidanti.al