Mirror: Pep Guardiola, plan per te marre Iniesten te Mançester Siti

Pep Guardiola ka perpiluar nje plan per te sjelle ne Etihad Stadium qe te luaje per Mançester Sitin, Andres Iniesten. Lajmi publikohet nga tabloidi britanik ‘Daily Mirror’ sipas se ciles trajneri katalanas e do me çdo kusht kapitenin e Barcelones nen urdhrat e tij.

Pas 16 vitesh, Iniesta mund t’i jape fund lidhjes me Barcelonen ne fund te sezonit edhe pse ka lidhur kontrate te perjetshme me katalanasit.

Mesfushori 33 vjeçar e ka kuptuar se vitet ikin edhe per te dhe ashtu sikurse miku i tij Çavi Hernandez ai do te kerkoje te lere Barcelonen ne menyren me te mire te mundshme. Per me teper nenkampionet e Spanjes kane sjelle ne Camp Nou Filipe Kutinjon, nje faktor tjeter qe ka shtyre Iniesten te mendoje largimin nga skuadra ‘blaugrana’.

‘Mirror’ thekson se ne ditet e ardhshme do te zhvillohet nje takim mes Guardioles dhe Iniestes ku trajneri i Citizens do t’i beje te ditur synimet e tij dhe rolin qe mesfushori i perfaqesueses spanjolle do te kete ne skuadren e tij ku do te bashkohet me nje tjeter futbollist te ‘La Roja’, David Silven.

Gjithnje sipas ‘Mirror’, Barcelona ne shenje mirenjohje per sherbimet e Iniestes nuk do te behet pengese per kete kalim te mundshem te tij te Mançester Siti qe eshte leshuar drejt titullit ne Premier League. Per me teper vete Iniesta deshiron qe te vazhdoje te luaje ne nivelet me te larta te futbollit Evropian dhe jo te mbylle karrieren ne vende si SHBA apo Kina.

Sfidanti.al