Makinë golash; Levandovski shënon më shumë se I gjithë Reali I Madridit

Robert Levandovski ka një raport special me golin. Edhe në këtë sezon ai po I tregon të gjitha aftësitë e tij si goleador. Deri tani sulmueso polak ka shënuar 18 gola me fanelën e Bajernit në kampionat, Kupë dhe Ligë Kampionesh, shifër së cilës I shtohen edhe 3 gola të shënuar me Kombëtaren duke e cuar në 21 numrin e finalizimeve, më shumë se sa ka shënuar I gjithë Reali I madridit që është me 19 gola.

Statistikat flasin për një mesatare prej 1 gol cdo 63 minutash të shënuar nga Levandovski që mund të quhet fare mirë një sniper I futbollit. Sekreti qëndron jo vetëm te cilësitë teknike, por edhe në stilin e jetesës, mënyrën e të ushqyerit, por edhe te trajnerja personale speciale e tij; bashkëshortja Ana Stacurska ose sic I thërrasin ndryshe Levandovska.

Sfidanti.al