Liverpuli, skuadra me ofensive e Champions League

Liverpuli zhvillon nje loje shume sulmuese dhe kete e tregojne statistikat e tij ne Ligen e Kampioneve. Nuk eshte aspak nje rastesi qe skuadra e The Reds ka shenuar me shume gola se cdo ekip tjeter ne kete kompeticion, 33 te tille ne 10 ndeshje ku Salah dhe Firmino kane shkelqyer me 8 gola secili.

Moduli parashikon 3 sulmues pa detyra te veçanta mbrojtese qe jane te mbeshtetur nga nje mesfushor me tipare sulmuese si Okslejd Çamberlejn. Edhe pse kishte mungesa te shumta , ardhja e Van Dajk ka garantuar soliditet me te madh ne repartin e mbrojtjes edhe pse behet e paevitueshme lenia e hapesirave ne prapavije duke u dhene mundesi shenimi kundershtareve(35 gola te pesuar ne 33 ndeshje te Premier League).

Sfidanti.al