Paris Sen Zhermen merr fryme lirisht, Neymar ka demtim me te lehte nga sa u mendua

Paris Sen Zhermen lehtesohet per gjendjen e Nejmar qe demtoi kaviljen gjate ndeshjes me Olimpikun e Marsejes. Sipas ekzaminimeve mjekesore  rezulton se ky demtim nuk ishte aq i rende sa u mendua ne momentin e pare. Mesohet se kavilja nuk ka pasur as frakture e as ndonje ndrydhje te rende.

Gjithsesi Nejmar, qe publikoi foto te kaviljes se tij ne Instagram, do te duhet qe ta mbaje te fashuar ate, nderkohe qe ai do te mungoje ne ndeshjet e radhes ate te se merkures ne çerekfinale te Kupes se Frances dhe te se shtunes ne kampionat ndaj Troje. Nejmar mendohet se do te jete gati ne kohe per sfiden ndaj Realit te Madridit ne Ligen e Kampionevevne Parkun e Princave ne 6 mars. Ndeshja e pare mes dy skuadrave e luajtur ne Santiago Bernabeu ka perfunduar 3-1 per madrilenet.

Sfidanti.al