Kujtimi i cmuar i tifozëve të Romës për vajzën e Luis Enrikes

Luis Enrike qëndroi vetëm 1 sezon te Roma dhe tifozët e skuadrës verdhekuqe i dedikuan një kujtim të vecantë dhe prekës ish trajnerit të tyre dhe të përfaqësueses spanjolle. Në derbin me Lazion ata vendosën që të nderonin vogëlushen Ksana që pak dite me pare në moshën 9 vjecare u nda nga jeta pasi humbi betejën 5 mujore me sëmundjen e tmerrshme të kancerit në kocka duke trishtuar të gjithë botën sportive

‘Forca Lucho! U prehsh në paqe ëngjëll i vogël. Ciao Ksana-shkruhej në një parrullë gjigande të shfaqur në shkallët e Olimpicos.

sfidanti.al