Juventus humbet Dybalen; probleme ne aduktor

Dy jave perpara ndeshjes vendimtareme Lyonin me 1/8 e finaleve te Liges se Kampioneve, Juventusit i duhet te perballet me demtimim e Paulo Dybales qe e la fushen e lojes ne ndeshjen me Samdpdorian ne fundin e pjeses se pare. Argjentinasi shfaqi nje problem ne aduktorin e  kofshes se majte dhe e kerkoi menjehere zevendesimin duke ia lene vendin Gonzalo Higuain.

Shpresa e Sarrit eshte qe Dybala te jete ndalur ne kohe pa e renduar shkallen e demtimit. Probleme ne kofshe pati edhe De Ligt, por per mbrojtesin holandez nuk behet fjale  per ndonje demtim shume serioz. Gjate ndeshjes me Sampdorian, bardhezinjte humben edhe Danilon qe doli nga fusha e lojes pas nje goditje ne koke te pesuar gjate nje perplasjeje. Por per brazilianin, prania e tij ne Ligen e Kampioneve nuk eshte ne dyshi.

Sfidanti.al