Intervista e Tyson e 1981: Pele apo Maradona? Të dy

Mike Tyson është gati që të kthehet në ringun e boksit në moshën 54 vjecare. Ish kampioni io botës në peshat e rënda këtë të shtunë dontë përballet me Roy Jones Jr, 51 vjec në Staples Center të Los Angelesit. Në median italiane është zbuluar një intervistë e vitit 1981 e realizuar nga Maurizio Moska.

Bëhet fjalë për një intervistë e zhvilluar në formën e një bisede të këndshme ku u diskutuan një sërë temash mes të cilave ishte edhe debati i përjetshëm; cili është më futbollisti më i mirë në histori, Pele apo Maradona dhe përgjigjja e Tyson ishte: ‘Që të dy’.

Sfidanti.al