Infantino: Boterori pa Italine, i trishtuar

‘Nese Bufon le futbollin do shkoj vete dhe ta marr per te FIFA-keshtu u shpreh presidenti i qeverise se futbollit boterorit boteror ne nje interviste per te perditshmen ‘La Gazzetta Dello Sport’ duke i ofruar portierit legjendar te Juventusit nje post drejtuesi ne FIFA.

Me pas Infantino e pati te pamundur te lere menjane temen e eliminimit te Italise nga Boterori i Italise.

‘Jam i trishtuar, gati-gati me vjen te qaj-vijoi Infantino-eshte Boterori im i pare si president i FIFA dhe Italia nuk eshte. Besoj se eshte dicka e trishtueshme per te gjithe. Behet fjale per nje skuader me shume tradite dhe qe ne evenimente te tilla jep me te miren. Gjithsesi ata qe u kualifikuan ne Boterorin e Rusise e merituan kete. Do te me pelqente t’i dorezoja trofeun Bufonit’.

Sfidanti.al