UEFA nuk do ta dënojë Ramosin, nuk e shkeli barin e fushës

Kapiteni i Realit të Madridit, Serhio Ramos, nuk do të dënohet, sepse zbriti nga tribuna dhe mbështeti bashkëlojtarët e tij në afërsi të tunelit të “Santiago Bernabeut” gjatë kohës së ndeshjes mes klubit “mbretëror” dhe Juventusit.

UEFA vendosi që të mos ta hetojë mbrojtësin qëndror të Realit, asi Serhio nuk shkeli në barin e fushës, gjë që është e ndaluar bë bazë të rrgullores. Ramosi u  shfaq pranë vijës anësore së fushës, por, sidoqoftë, nuk e shkeli barin e saj, pavarësisht nga pasionet që kishin shpërthuer atëkohë në fushë, pasi gjyqtari anglez, Majkëll

Sfidanti.al