Myler e Kutinjo, “luftë me birra” për numrin 10 të Bajernit

Këta të dy janë dhënë si “shemra” në ekipin bavarez për të qenë njëri prej tyre titullar. Nuk dihet nëse do të ketë “buzë të varura” në skuadrën e trajnerit Kovaç, por për momentin Tomas Myler e Filip Kutinjo kanë lënë futbollin dhe konkurrencën mënjanë, duke festuar ditën e birrës në Mynih. Ata janë fotografuar të veshur sipas traditës në Bavari, me “lederhozen”-in, dhe me nga një gotë birrë “Paulaner” në dorë. Për Kovaçin është edhe mirë, edhe keq, pasi rivaliteti mund të sjellë edhe rritje të nivelit, por edhe nerva e përçarje. Të shohim sesa profesionistë do të jenë të gjithë tek Bajerni për të mbajtur në ekuilibër këtë situatë.

Sfidanti.al