FC Köln, lodra pellushi dhe fanela në stadium për ndeshjen me Leipzig

Jo vetëm manekinë kartonash me imazhet e tifozëve në to. Në Gjermani, stadiumet vazhdojnë të mbeten mbyllur dhe kështu për ndeshjen në shtëpi ndaj Leipzig në Bundesligë, skuadra e FC Köln ka vendosur të krijojë një mozaik në shkallët e RheinEnergieStadion la dirigenza me fanelat e vjetra dhe të reja që u vunë në dispozicion nga tifozë koleksionistë pas apelit të bërë në rrjetet sociale dhe shumë këpucë dhe lodra pellushi të gjitha të mbuluara me ngjyrat bardhë e kuq, një mënyrë kjo që I bën futbollistët të mos ndjehen vetëm në fushat e lojës në këtë periudhë të coronavirusit.

Sfidanti.al