Aventurë e Partizanit të Beogradit: Savo Millosheviç..trajner pa prove!

Ish-futbollisti i famshëm serb Savo Millosheviç është caktuar trajner i Partizanit të Beogradit. Ai, në fakt, është rritur te ky klub beogradas, ku kaloi edhe vitet e para të karrierës së tij, ndërsa më vonë luajti me Aston Vilën, Saragozën, Parmën, Espanjolin, Seltën, Osasunën dhe Rubin Kazanin.
Savo Milosheviç, në fakt, nuk ka ndonjë përvojë të madhe si trajner. Ai ka qenë ndihmëstrajner te përfaqësuesja e Malit të Zi gjatë viteve 2011-2012.
Sfidanti.al