Robertson nuk e harron Skocinë, 6 mensa të varfërisht punojnë prej tij!

Edhe pse mëshira nuk e shpëton botën, sërish kur bëhet me zemër të pastër vlerësohet lart. Nuk mund të jetë ndryshe nga ana e futbollistit shembullor të Liverpulit, skocezit Andi Robertson. “Pistoni” i krahut i skuadrës së Jurgen Klopit besohet se ka financuar 6 mensa për të varfërit në kryeqytetin Gllazgou. Kështu informojnë mediat britanike,

Vazhdoni leximin →

Shuhet legjenda e basketbollit, Stankoviç, trajneri i Oransodës ndaj Partizanit!

Në dhjetor 1968 një teknik nga Jugosllavia ishte në stolin e kampiones së Italisë që do të thyente për herë të parë izolimin Perëndimor të Shqipërisë. Ai ishte Borisllav Stankoviç, trajneri me origjinë serbe i lindur në Bihaç të Bosnjë-Hercegovinës, dhe që e pati të vështirë të mbërrinte në Tiranë, për t’u ndeshur me Partizanin

Vazhdoni leximin →

Yjet e kombëtares gjermane e vendosën: Japim 2.5 milionë euro për virusin!

Fillimisht erdhi thirrja në rrjetet sociale nga ana e futbollistëve Matias Ginter dhe Leon Gorecka, dhe vendimi i tyre për të dhuruar shumë financiare për të luftuar koronavirusin në Gjermani. Më pas, Federata Gjermane e Futbollit vendosi ta bënte ndihmesën në mënyrë të organizuar, dhe drejtori administrativ i kombëtareve, Oliver Birhof, ngarkoi kapitenin Manuel Nojer

Vazhdoni leximin →