Andrej Rublev, mos është ky ylli i ri i tenisit botëror?!

Cili është njeriu që i shkaktoi Rozher Federerit humbjen më të shpejtë në 16 vjet? Andrej Rublev! Cili është njeriu, të cilit iu deshën vetëm 62 minuta për të thyer legjendën zvicerane në Sinsinati? Sërish Andrej Rublev! Ky rus 21-vjeçar po shihet me shpresë të madhe si “mesia” i dërguar nga “providenca” për të thyer

Vazhdoni leximin →

Adoleshentja sensacionale Gof merr ftesë për turneun US Open

Tenistja amerikane, Kori Koko Gof, ishte anonime deri pa u zhvilluar Uimbëlldoni, por performanca e saj në këte trune Grand Slam u shndërrua në një sensacion të vërtetë. Edhe pse vetëm 15 vjeçe, Gofi fillimisht eliminoi Venus Uiliamsin, ndërsa më pas arriti deri në raundin e katërt të Uimbëlldonit, duke thyer madje edhe disa rekorde.

Vazhdoni leximin →

Nik Kiriosit përsëri i “iku truri”!

Tenisti australian Nik Kirios pati një “krizë” të re: në ndeshjen kundër tenistit rus, Kaçanov, në turneun Masters të Çinçinatit ai përsëri bëri disa veprime që mund t’i bëjë vetëm një “i çmendur”. Veprimet e tij e detyruan gjyqtarin kryesor që t’i tërhiqte atij vëmendjen, por si pasojë Kiriosi i tha atij se ai ishte

Vazhdoni leximin →

Çfarë dueli i hidhur fjalësh mes Mejuedhërit dhe Pakiaos

Boksi, ashtu si bursa, është një sport ku më shumë flitet dhe bëhet zhurmë përpara sesa të bëhet lufta. Kjo po kujtohet tepër qartë këto ditë, kur po lakohet një rindeshje mes Flojd Mejuedhër Xhuniorit dhe Mani Pakiaos, ndërsa filipinasi fitoi ndeshjen ndaj Keith Thërmanit dhe u bë kampion i botës në moshën 40-vjeçare. Agjenti

Vazhdoni leximin →