MotoGP, gara e Teruel, Nakagami fiton pole position

Do të jetë japonezi Takaai Nakagami ai që do të niset përpara të gjithëve në garën e Teruel në Aragon në ndalesën e radhës së botërorit të MotoGP. Piloti i skuadrës Honda regjistroi pole positionin e parë në karrierë në MotoGP duke lënë pas pilotin e Yamaha petronas, Franco Morbidelli me vetëm 63 të mijtat

Vazhdoni leximin →

Ja edhe tifozi që parashikon fitoren e Nurmagomedovit … CR7-ta!

Janë miq edhe pse natyrisht takohen rrallë. Marrëdhëniet janë të shkëlqyera, vetë ata i quajnë vëllazërore, mes Habib Nurmagomedovit dhe Kristiano Ronaldos, dhe kjo u duk përsëri në prag të ndeshjes që luftëtari nga Dagestani do të ketë me amerikanit Xhastin Geçji në kategorinë e peshave të lehta në UFC. Mbrëmja në MMA është emërtuar

Vazhdoni leximin →

Deni harron Kora Shumaherin dhe kthehet në ring!

Berlinezi mbushi 33 vjeç pikërisht dje, ndërsa prej 3 ditësh është i lumtur sepse është kthyer tek fitorja. Ky është Deni Hajdrih (Denny Heidrich), boksieri gjerman i peshave të mesme që triumfoi në sfidën e fundit ndaj Kambis Rrahmanit, duke qenë edhe një herë pranë titullit kampion në Gjermani. Hajdrihu është i njohur sepse ka

Vazhdoni leximin →