Vendos Magani i fundit, Lushnja me pikë të plota

Gugash Magani kthehet te pankina e Teutës, ndërsa skuadra durrsake te fitorja, pas një serie rezultatesh negative. Golin që hapi ndeshjen me Laçin e shënoi Artur Magani, djali i trajnerit peqinas. Ndërkohë që kishte mbetur edhe një Magan për të mbyllur javën, ai është Endri, i cili shënoi sot për Lushnjën, në fitoren 2-1 të

Vazhdoni leximin →

Panik te Bylisi, aksidentohet autobuzi i skuadrës

Skuadra e Bylisit nuk ka mundur të mbërrijë dot në Lushnjë, për ndeshje e rradhës,, që sipas kalendarit ishte programuar për tu zhvilluar sot në stadiumin “Roza Haxhiu” dhe shkak është bërë një aksident ku është përfshirë autobuzi që transportonte skuadrën. Autobuzi i ekipit ballshiot ka goditur një mjet tjetër, por për fat të mirë

Vazhdoni leximin →

Barazon Dinamo, por mund ta shkrijnë borxhet

Dinamo nuk po mundet të grumbullojë pikë, duke gabuar shumë në shtëpinë e re të Pezës, ndërkohë që po i vijnë rrotull penalizime me më shumë se tre pikë minus, madje si përsëritëse mund edhe të marrë një dënim ekzemplar. Dhe është sërish FIFA që ka sjellë një shkresë zyrtari në FSHF, ku kërkohet  që

Vazhdoni leximin →

Sopoti – Dinamo, penalltitë mënyra e vetme për golin

U dëshën dy penallti të vërshëllyera nga arbitri Klodian Shahini, që Sopoti – Dinamo të mos përfundonte pa gola, por sidoqoftë skuadrat të ndanin nga një pikë. Në stadiumin “Redi Maloku” të Fushë-Krujës, ku librazhdasit luajnë si vendas, takimi i hapjes së javës së pestë të Kategorisë së Parë përfundoi në barazim 1-1. Dinamovitët kaluan

Vazhdoni leximin →

Elbasani i anglezëve, gjobat i vë Laze…

Në fillim të këtij sezoni, pas negociatash të gjata, publiku u informua për një lajm të madh rreth futbollit të vendit: Klubi i Elbasanit i është shitur një kompanie angleze. Pra më në fund u rregullua gjithçka, presidenti i deritanishëm nuk do të largohet duarbosh pas një shpenzimi për më shumë se një dekadë dhe

Vazhdoni leximin →

Canka dhe Sefa, Elbasani në gjunjë

Lushnja ka arritur një tjetër fitore spektakolare, 1-4, këtë rradhë në “Elbasan Arena”, në një fushë që e favorizon një skuadër si ajo e Artan Banos, duke u konfirmuar si një nga kandidaturat kryesore për t’u ngjitur në Kategorinë Superiore në fund të këtij edicioni. Sulmuesit Canka dhe Sefa nuk i lanë asnjë shans elbasanasve

Vazhdoni leximin →

Jemini, kryqëzohet edhe në Shijak

U nisën për të mbërritur në Superiore në fund të edicionit, por shijakasit e Erzenit janë ashpërsuar shumë, ende pa filluar mirë kampionati. Në ndeshjen e mesjavës kundër Besëlidhjes në shtëpi u ndëshkuan me një karton të kuq dhe më pas lezhjanët e patën më të lehtë për ta fituar takimin me rezultatin 2-3. Të

Vazhdoni leximin →