“Goli i Sitit”…dëmtimi i Pike-së

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pike, do të mungojë për tre javë shkaku i lëndimit të gjurit që e pësoi gjatë fitores 4 me 0 kundër Manchester City-t në Ligën e Kampionëve. Fillimisht ishte menduar se spanjolli do të mungonte vetëm dhjetë ditë, por në bazë të testeve mjekësore është konstatuar se ai do të mungojë

Vazhdoni leximin →

Arda Turan “ Ne vdesim, por ata nuk do të fitojnë”

Futbollisti i Barcelonës, Arda Turan në instagramin e tij ka nderuar dhe kujtuar ish-presidentin e Bosnjës dhe Hercegovinës, Alija Izetbegoviç, cili ka ndërruar jetë para 13 viteve. Mirëpo, ky nderim i tij ka shkaktuar revolt te mediat serbe, të cilat e kanë quajtur skandal këtë veprim të Turanit. “Nuk do të kërkojmë hakmarrje, por asnjëherë

Vazhdoni leximin →

Nëntë arsye pse Ronaldo nuk do ta fitojë Topin e Artë

Kristiano Ronaldo është favoriti kryesor për të fituar Topin e Artë këtë edicion. Kristiano Ronaldo ka fituar Ligën e Kampionëve me Real Madridin dhe Kampionatin Europian me Portugalinë dhe kështu është edhe favoriti kryesor për Topin e Artë. Por, sipas të përditshmes katalanase, ekzistojnë katër arsye pse Ronaldo nuk do ta fitojë Topin e Artë

Vazhdoni leximin →

Suarez merr Këpucën e Artë: Vitin tjetër, Leo ose Nejmar

Dyzet gola në ligën spanjolle i dhanë Luis Suarezit Këpucën e Artë. Sulmuesi i Barcelonës u shpall më i miri shënues i sezonit të kaluar duke lënë pas një rival të madh si Kristiano Ronaldo. Uruguajani fitoi duelin brenda Spanjës ndaj portugezit duke i dhënë fund dominimit të dyshes Mesi-Ronaldo që vazhdonte që nga viti

Vazhdoni leximin →

Hysaj në stol, se nuk i peshoi shumë Xhekos…

Napoli ka humbur ndeshjen e tretë rradhazi, mbrëmjen e djeshme sërish në shtëpi ndaj Beshiktashit për Champions, ndërkohë që i ka irrituar ndjeshëm edhe tifozët. Trajneri kishte bërë ndryshime në formacionin e minutës së parë dhe njëri prej atyre që nuk u përzgjodh si titular ishte mbrojtësi ynë Elsaid Hysaj, duke preferuar në vendin e

Vazhdoni leximin →