Media braziliane flet me siguri; Nejmar, asnjë raport me Emeri

Nejmar ka shkëputur cdo raport me trajnerin Emeri. Media braziliane është e sigurt për këtë dhe sipas saj arsyeja është metodika e teknikut spanjoll. Ajo që publikoi lajmin për mosmarrëveshjet mes sulmuesit 25 vjecar të Paris Sën Zhermen dhe teknikut të tij ishte UOL Esports e cila thekson se Nejmar është i lodhur  duke parë

Vazhdoni leximin →

“Mungon Kejn? Unë besoj te kolektivi”, thotë Poçetino!

Harri Kejn nuk do të mund t’ia dalë. Totenhemi do të jetë pa yllin kryesor në “Stadiumin e Ëndrrave”, pra në “Old Traford” ndaj Mançester Junajtidit. Në një nga përballjet më të vështira (Junajtid vjen pas humbjes me Hadërsfildin), trajneri Maurisio Poçetino do të ketë edhe mungesën më të madhe, atë të shënuesit kryesor dhe

Vazhdoni leximin →

Jo Nejmari? Jo problem! PSG-së i mjafton Edinson Kavani

Mendohej që ardhja e tij do të errësonte gjithçka, dhe ai do të bëntë “ditën dhe natën”, “gëzimin dhe hidhërimin”. Nejmar erdhi si mbret tek Paris SG, veçse në skuadrën franceze ekzistonte edhe një “gjel” tjetër që vazhdon të “këndojë”. Ky është Edinson Kavani, njeriu që është edhe këtë vit golshënuesi më i mirë i

Vazhdoni leximin →

Reali i Madridit nuk do të ndërhyjë ne merkaton e janarit

Merkatoja e muajit janar nuk do të sjellë ndryshime te skuadra e Realit të Madridit. Drejtori i Përgjithshëm i kampionëve të Spanjës dhe të Evropës, Hoze Anhel Sançez në një intervistë për portalin goal.com konfirmoi se nuk do të bëjnë asnjë lëvizje në sesionin e merkatos dimërore. ‘Nuk kemi asnjë plan për të bërë blerje

Vazhdoni leximin →