Pse nuk e njihni arrogancen e tij..

Ishte e pamundur për të qepur gojën, kështu reagimi i suedezit, Simon Kjaer pritej natyrshëm. Gjesti i Zllatan Ibrahimoviç në ndeshjen Fernebaçe-Mançester Junajted ka bërë xhiron e botës dhe ka merituar nofkën “ të lë pa frymë kur i mungojnë golat” Mbrojtësi turk, që ka përjetuar mbytjen, ka thënë: “ Nuk arrita t’i dëgjoja ato

Vazhdoni leximin →

S’ka gola magjikë për Ibrën dhe shfaqet si i ..fortë

Sulmuesi i Man. Junajted,  Ibrahimoviç, nuk do të dënohet nga UEFA për kapjen për fyti të mbrojtësit Simon Kjaer në ndeshjen kundër Fenerbahçes në Ligën e Europës. Suedezi u konfrontua me danezin, i cili tentoi të bllokojë Ibrën për rivënien e shpejtë anësore. Ibrahimoviç nuk u dënua nga gjyqtari, duke rritur zërat se 35-vjeçari do

Vazhdoni leximin →

Sikur në portën e Interit të mos ishte Handanoviç…

Humbja e djeshme me Sauthempton e komplikoi shumë të ardhmen e Interit në Europa League. Pas katër ndeshjeve të luajtura në këtë kompeticion, Interi ka vetëm tri pikë, ndërkohë që ka humbur po kaq ndeshje, ndaj Spartës së Pragës, izraelitëve të Hapoel Ber Sheva dhe mbrëmë në Angli. Por nëse në portë nuk do të

Vazhdoni leximin →