UEFA mbyll stadiumin e Dinamos së Tbilisit për racizëm

Komisioni i Disiplinës së UEFA mbyll stadiumin e Dinamos së Tbilisit për një ndeshje për shkak të incidenteve raciste që u verifikuan në ndeshjen e zhvilluar në 1 gusht për Europa League mes Dinamos sëTbilisit dhe Gabala të Azerbajxhanit që u mbyll me fitoren 3-0 të skuadrës vendase. Sipas Organit të Kontrollit, Etikës dhe Disiplinës

Vazhdoni leximin →

Turpi i Agim Ibraimit; A mund të sillet kështu një futbollist profesionist?

Ai është një lojtar më përvojë të madhe kombëtare dhe ndërkombëtare, pa shumë fjalë, ai është një futbollist profesionist kohëgjatë, por, siç duket, në ndeshjen e dytë kualifikuese të Shkëndijës së Tetovës, kapiten i së cilës Agim Ibraimi është, me Dudelanzhin luksemburgas në kuadrin e Ligës së Evropës, atij “i iku mendja”, sepse ndryshe nuk

Vazhdoni leximin →

Çfarë po ndodh me Shkëndijën, ku shkoi buzëqeshja?

Shkëndija e Tetovës bëri një hap tjetër të gabuar dhe përsëri para tifozëve të vet, duke u mundur 1-2 në ndeshjen e parë kualifikuese të Ligës së Evropës në stadiumin “Toshe Proeski” të Shkupit nga ekipimodest luksemburgas, Dudelanzh, pasi në raundin e parë kualifikues të Ligës së Kampioneve ajo u eliminua në mënyrë të turpshme

Vazhdoni leximin →

Kosova sërish shkak bojkoti, serbët e Slovanit, “jo” ndaj Feronikelit!

Kanë mbërritur dhe janë gati për ndeshjen, ndërsa telashet nuk ndahen. Nëse je ekip nga Kosova, kombëtare apo klub, në ndeshje të veçanta të ndjekin problemet, siç ndodh edhe me sfidën e Feronikelit në Sllovaki ndaj Sllovanit të Bratislavës. Dy futbollistë dhe një ndihmëstrajner i skuadrës sllovake kanë refuzuar të luajnë ndaj shqiptarëve të Kosovës,

Vazhdoni leximin →