Vdekjes i shpëtoi kur ra avioni, por nuk e shmangu dot në spital

Nga aksidenti tragjik i ndodhur në Kolumbi, ku avioni që transportonte skuadrën braziliane të futbollit Chapecoensesu rrëzua në malet Antiokia dhe shkaktoi vdekjen e menjëhershme të 75 personave

Në fillim u arritën të nxirreshin të gjallë tre futbollistë, portierët Jackson Follman dhe Danilo Padilha, si dhe mbrojtësi Alan Rushel, të cilët u dërguan menjëherë në spital.

Megjithatë në spital nuk u arrit t’i shpëtohej jeta të gjithë të mbijetuarve të aksidentit, pasi portieri Danilo vdiq duke e çuar numrin e viktimave në 77.