Uji fle, por hajduti s’fle: Basketbollistët në Tel Aviv  vidhen në hotel “Hilton”!

Lajme jo të mira vijnë nga një prej vendeve mikpritës të Eurobasketit, Izraeli, në kryeqytetin Tel Aviv të të cilit, madje në hotelin luksoz “Hilton” të tij, u vodhën disa dhoma të tij, ku ishin vendosur basketbollistet e ekipeve pjesëmarrës në këtë konkurrim. Disa basketbollistëve u ishin vjedhur para, karta krediti dhe sende të ndryshme, midis tyre edhe ore të çmuara, ndërkohë që ata po luanin në pallatin e sportit të Tel Avivit.

Gazetari Dejvid Pik njofton se më keq e kishte pësuar bsketbollisti

i Lituanisë, Donatas Motejunas, të cilit i ishin vjedhur 6000 euro. Midis të tjerëve, ishin vjedhur edhe dhomat e disa basketbolistëve të vendit mikpritës, Izraelit. Policia po punon për zbulimin e autorëve të vjedhjes.

Sfidanti.al