Kilian Mbape arrin në 270 gola në karrierë

Është në formën e jetës, ndërsa konkurron për rekordet e Ronaldos e të Mesit dhe që të ketë golin po aq të shumtë sa Erling Halandi. Kilian Mbape është ylli i sotëm i futbollit botëror siç e tregoi me dy gola dhe një asistë për Francën ndaj Holandës në eliminatoret e Europianit. Në total, sulmuesi 24-vjeçar ka arritur në 270 ndeshje në karrierë, plus 137 asistë në 381 ndeshje. Nga këto ka 315 ndeshje, 234 gola, 114 asistë për ekipet e klubeve, 207 ndeshje, 154 gola e 65 asistë në ligën e Francës, dhe 66 ndeshje, 36 gola e 23 asistë për Francën.

Sfidanti.al