Mercedes, Wolff: Së shpejti takim me Hamilton për rinovimin

Duket se telenovela e rinovimit të kontratës mes Lewis Hamilton dhe Mercedesit po shkon drejt fundit. Drejtori I skuderisë gjermane, Toto Wolff parashikon nisjen e bisedimeve me 7 herë kampionin e botës në harkun e pak ditëve, kjo edhe për faktin se koha po kalon shpejt. ‘Bëhet fjalë për një situatë të cuditshme, sepse flasim

Vazhdoni leximin →

Prioriteti i Toto Wolff; mbajtja e Hamilton te Mercedes

Toto Wolff ka si prioritet qëndrimin e Lewis Hamilton te Mercedes në të ardhmen. Është vetë Drejtori i Përgjithshëm i skuaderisë gjermane që e pohoi këtë në një intervistë për portalin soymotor.com ‘Nuk besoj se një skuadër e mirë qëndron në vend numëro-tha Wolff-kjo do të thotë se gjithnjë do të ketë ndryshime dhe këto

Vazhdoni leximin →