Volfsburgu mbetet lider, por Dortmundi shpreson me Halandin!

Nëse ke një nga dy-tre sulmuesit më të mirë të botës për momentin, atëherë mund të pretendosh edhe maksimumin. Në Gjermani, nuk mendohet lehtë kështu nëse nuk je Bajerni, por Dortmundi po shpreson gjithnjë e më shumë me Erling Halandin. Sulmuesi norvegjez shënoi 2 herë në fitoren 4-3 në fushën e Leverkusenit, dhe Borusia fitoi

Vazhdoni leximin →

Një fundjavë në.. gijotinë: “Fluturojnë” tri koka trajnerësh në Europë!

Fundjava që kaloi, ka qenë malinje (e keqe) për disa trajnerë në Evropë, pasi “fluturuan” tri koka të tyre. Anderlehti, klubi më me shumë trofe në Belgjikë, shkarkoi trajenrin Rene Vajler, ndërkohë që u liruan nga detyrat trajnerët e Volfsburgut dhe të Alaveshit spanjoll. Anderlheti, mbas nëntë javësh të kampionatit kombëtar, ka arritur që të

Vazhdoni leximin →